Tėvai pradeda prarasti savo vaikų kontrolę, kai šiems sukanka 13. Po keliolikos metų, kai tėvai žinojo kiekvieną jų žingsnį, mamos ir tėčiai lieka nežinioje – ką jų atžala valgo, daro ir su kuo draugauja. Pradėjęs lankyti mokyklą vaikas palengva per pasaulį ima eiti savarankiškai.

4 iš 10 tėvų nerimauja dėl maisto ir gėrimų, kuriuos vartoja jų vaikas, kai tėvų nėra šalia. 43% tėvų sako dažnai randantys uždraustus saldainius ar greito maisto pakuotes savo vaiko kambaryje arba kuprinėje.

39% tėvų prisipažįsta, kad ne visada žino, su kuo ir kokioje kompanijoje būna jų vaikas – o tai dar labiau leidžia prarasti vaikų mitybos kontrolę.

Beveik kas dešimtas mano, kad laikas, nuo kada jie turi pradėti paleisti savo vaiką, prasideda ne anksčiau nei vaikui sukanka dešimt metų.

Kontrolės praradimas: dėl ko tėvai nerimauja galvodami apie savo paauglius?

Vakarienės stalo nesutarimai

Daugiau kaip pusė tėvų ginčijasi su savo paaugliais dėl mitybos, mėgina įtikinti, kad jiems būtina valgyti kuo daugiau vaisių ir daržovių.

Kai parduotuvėse toks didelis užkandžių pasirinkimas, nenuostabu, kad dauguma tėvų mano, kad jų atžala dažniau mėgaujasi nesveiku maistu nei tėvai tai darydavo, būdami tokio paties amžiaus.

Kol vaikai maži, lengva tiksliai sužinoti ką ir su kuo jie veikia, ką valgo ar geria. Net kai jie pradeda lankyti darželį ar pradinę mokyklą, jūs vis dar galite visą informaciją sužinoti iš auklėtojų ar mokytojų.

Tačiau paauglystėje tėvams belieka spėlioti, ką jų atžala valgė, ar gavo visų reikalingų medžiagų, ar vis tik pasirinko greitą maistą ir beverčius užkandžius.

VITABIOTICS Wellteen tyrimas

Kompanija VITABIOTICS atliko tyrimą su 2000 tėvų, auginančių 13-18 metų paauglius. Jo metu buvo išsiaiškinta, kad 6 iš 10 tėvų jaučiasi praradę savo vaikų kontrolę, nes šie tapo labiau nepriklausomi. Tai reiškia, kad 63% tėvų jaudinasi, ar su maistu jų vaikas gauna pakankamai sveikam augimui ir brendimui reikalingų medžiagų.

Tyrimas, atliktas per OnePoll.com, atskleidė, jog  12% tėvų pripažįsta neįsivaizduojantys, kiek šokolado batonėlių suvalgo jų vaikas. Toks pats skaičius tėvų negali pasakyti, kiek saldžių ir gazuotų gėrimų yra suvartojama, o daugiau nei 1 iš 20 nenutuokia, ar jų vaikai valgo vaisius ir daržoves.

Taip pat paaiškėjo, kad tik apie 4 iš 10 tėvų mano, kad jų vaikas bandė alkoholius gėrimus. O realybėje 44% paauglių tvirtina jau ragavę savo pirmojo alkoholinio gėrimo.

Ir beveik 1 iš 5 paauglių jau yra surūkęs cigaretę, kai tik apie 16% tėvų mano, kad jų paauglys yra rūkęs.

54 % tėvų prisipažįsta, kad dažnai ginčijasi su savo atžalomis dėl mitybos

Dažniausia tėvų ir paauglių kivirčo tema yra dėl būtinybės valgyti daugiau vaisių ir daržovių. Po to seka priekaištai, jog paaugliai turėtų išgerti daugiau vandens ir vartoti mažiau gazuotų gėrimų.

Mažesnis šokolado batonėlių kiekis ir vakarieniavimas kartu su šeima taip pat yra vieni iš kasdienių priekaištų, kuriuos tėvai išsako kalbėdami su vaikais mitybos klausimais.

Remiantis tyrimų duomenimis, paaugliai yra viena prasčiausiai besimaitinančių amžiaus grupių. Tai gali būti dėl to, kad jie maištauja prieš savo tėvus ir išbando savo naujai įgytą nepriklausomybę, kartu kovodami su spaudimu dėl beprotiškai griežto mokymosi, sporto ir socializavimosi.

Geros ir subalansuotos mitybos svarba augantiems paaugliams

Tinkama mityba yra gyvybiškai svarbi augančiam organizmui ir smegenims. Visavertė mityba yra absoliutus sveikatos pagrindas ir ypač svarbi paauglystės laikotarpiu. Kadangi, kaip matome iš tyrimo duomenų, sveika mityba nėra prioritetas paauglių gyvenime, tad mitybos spragas ir reikalingų medžiagų trūkumą galima užpildyti būtent paauglystei skirtų maisto papildų „Wellteen “ pagalba. Wellteen Her ir Wellteen Him –  optimaliai subalansuoti maisto papildai paaugliams vaikinams ir merginoms (13-19 m).