Jei praleidžiate daug laiko prie kompiuterio, skaitydami ar žiūrėdami TV, greičiausiai esate trumparegis. Tai reiškia, jog objektų, esančių šiek tiek toliau, negalite aiškiai matyti.

Priežastis, kodėl taip atsitinka, nes daugumą dienos jūsų akys yra susifokusavę į objektus, kurie yra arti jūsų. Kai akys naudojamos matyti objektus tik esančius arti, jos tampa mažiau aiškiai matančios už atstumo esančius objektus.

Jei jaučiate, kad regėjimas suprastėjo, vargina akių nuovargis, pabandykite atlikti akims skirtus pratimus, kurie pateikiami šiame straipsnyje bei pasinaudoti kitais naudingais patarimais, kaip natūraliai palaikyti jūsų regėjimą.

1. Akių atsipalaidavimas

Atpalaiduokite akis žiūrėdami į ką nors, esantį toli kas 30-60 minučių, mažiausiai 5 sekundes. Galite tiesiog žiūrėti į kitą kambario ar kabineto galą, arba žiūrėdami pro langą. Šis pratimas padidins jūsų fokusą į objektus, esančius toliau, išvengiant to, jog akys naudojamos tik žiūrėjimui į objektus, esančius netoli jūsų.

Svarbu paminėti, kad žemiau pratimai turi būti atliekami be akinių, nes jie ir yra skirti stiprinti natūralų regėjimą.

2. Galvos linksėjimas (kinkavimas)

Galvos linksėjimas aukštyn ir žemyn, lyg jums pritariamai kam nors linksint. Pažiūrėkite aukštyn į lubas, ir tada žemyn į kojų pirštus.

Šis pratimas sustiprins kaklo raumenis, o taip pat paspartins kraujo cirkuliaciją į galvą ir akis. Tai taip pat gali sumažinti suglebusį smakrą (pagurklį).

3. Pratimai akių raumenims

Sekite nuorodomis, esančiomis žemiau, ir atlikite pratimus su abiem akimis, o geresniam rezultatui – kiekvieną pratimą pakartokite kiekvienai akiai atskirai.

1 pratimas. Sekite šablonu, pradėdami nuo viršaus ir judėdami linija nuo kairio šono judėdami link dešiniojo, kol atsidursite apskritimo apačioje. Tuomet pakartokite pratimą kildami į viršų.

2 pratimas. Panaši užduotis, kaip prieš tai buvusi, tik dabar linijos apskritime nupieštos vertikaliai. Tad nejudindami galvos, veskite žvilgsnį linijomis nuo kairės link dešinės, kildami aukštyn ir leisdamiesi žvilgsniu žemyn.

3 pratimas. Taip pat nejudindami galvos atlikite sekantį pratimą. Pradėkite spiralės viduryje ir sekite linija iki pabaigos. Ir pakartodami grįžkite į spiralės vidurį.

Štai dar keli nesudėtingi patarimai, kurie natūraliai padės jūsų akims bei palaikys normalų regėjimą:

  1. Leiskite akims pailsėti nuo akinių. Jei jums būtina nešioti akinius, kaip pavyzdžiui vairuojant, tuomet juos ir dėvėkite. Ir akinius nusiimkite kai tai padaryti yra saugu ir palaipsniui didinkite laiką, kai nenešiojate akinių. Taip jūsų akys turės laiko adaptuotis prie pokyčių.
  2. Stiprinkite periferinį regėjimą. Periferinis regėjimas – tai matymas, kas yra akių kampučiuose. Štai patarimas iš specialiųjų pajėgų. Norėdami sustiprinti periferinį regėjimą žiūrėkite tiesiai ir laikykite žvilgsnį sutelktą į tašką, esantį tiesiai prieš jus. Vis dar žiūrėdami tiesiai, pastebėkite, ką matote už tiesioginio matymo lauko. Kartodami šį pratimą jūsų periferinis regėjimas sustiprės ir jūs matysite daugiau vienu kartu. Tai ypač naudinga, kai vairuojate, nes tai padarys jus dar pastabesniu kitų vairutojų atžvilgiu.
  3. Valgykite mėlynes. Mėlynė yra viena naudingiausių natūraliai regėjimą palaikančių uogų, o rezultatą turėtumėte pastebėti jau maždaug po mėnesio. Mėlynės palaiko kraujo cirkuliaciją akies obuolyje. Ji taip pat veikia kaip antioksidantas, kuris saugo akį nuo laisvųjų radikalų daromos žalos.
  4. Venkite saldaus maisto. Cukrus yra kenksmingas ir akių sveikatai. Kuo daugiau cukraus suvartojate, tuo prastesnė rega tampa. Cukrus veikia akis, nes pasireiškia aukštu insulino lygiu kraujyje. Tai gali pažeisti ląsteles, kaip uždegiminis atsakas ir vesti prie sutrikimų, tokių kaip diabetinė retinopatija su galimybe visiškai apakti.
  5. Morkos aprūpina jūsų akis vitaminu A, kuris reikalingas regėjimui.
  6. Kiaušinio sudėtyje yra daug naudingų medžiagų akims bei organizmui. Kiaušinių tryniuose yra karotenoidų – liuteino ir zeaksantino. Geresniems rezultatams, per dieną reikėtų suvartoti apie 2 kiaušinius.
  7. Nerūkykite. Rūkymas susiaurina kraujagysles, taip sumažindamas kraujo patekimą į akis. Rūkorių kraujyje taip pat yra mažiau deguonies nei nerūkančiųjų kraujyje, o kadangi deguonies reikia kiekvienai jūsų organizmo ląstelei, tai akys kentės dėl kraujotakos sutrikimų.
  8. Saugokite akis. Nuolatinis ir stiprus saulės poveikis gali pažeisti tinklainę ir akių lęšius. Tai gali privesti prie kataraktos arba geltonosios dėmės degeneracijos. Nuolat saugokite akis dėvėdami akinius nuo saulės, su apsauga nuo UV spindulių. Taip pat akinių nuo saulės dėvėjimas padės apsaugoti odą aplink akis nuo priešlaikinio senėjimo, kai akių šonuose susiformuoja “varnos kojomis” vadinamos raukšlės.

Tad nedelskite ir jau šiandien pradėkite rūpintis savo akimis. Jei nemanote, kad jūsų mityba tobula, palepinkite savąsias akis VISIONACE. Kad regėjimas niekad nenuviltų!