Gera moters sveikata ir išvaizda – tai ne lemtis, ją kuriame pačios. Todėl labai svarbu, jog moteris nepaskęstų darbų bei rūpesčių karuselėje ir prisimintų mylėti pačią save. Tik būdama sveika ir savimi patenkinta, ji gali pilnavertiškai pasirūpinti ir artimaisiais.

Pirmiausia, būtina leisti sau bent šiek tiek atsipalaiduoti, nepamiršti kasdienės mankštos, išeiti pasivaikščioti, įkvėpti gryno oro ir žinoma, teisingai bei visavertiškai maitintis. Ne veltui yra sakoma, jog gera savijauta slypi mūsų lėkštėje. Svarbu, jog maiste, kurį valgote kasdien, būtų pakankamai moters mitybai reikalingiausių medžiagų.

Moterų poreikiai skiriasi nuo vyrų. Dėl mėnesinių ciklo, ir tam tikrų gyvenimo periodų, tokių kaip pastojimas, nėštumas, gimdymas ir menopauzė, joms reikia skirtingų naudingųjų medžiagų, ir kitokio jų kiekio.

Iš daugybės vitaminų bei mineralų, kurie reikalingi, visų pirma reikėtų pabrėžti geležį – šio mineralo nemažai prarandama kiekvienų mėnesinių metu. Tyrimai rodo, kad geležies trūksta 32-34 procentų vaisingo amžiaus moterų organizme.
Šis mineralas reikalingas hemoglobino susidarymui, imuninės sistemos, energijos palaikymui. Todėl labai svarbu užtikrinti, jog su maistu ar papildų pagalba gautume pakankamą geležies kiekį. Daugiausiai jos yra raudonoje mėsoje, burokėliuose, špinatuose.

Koronavirusas nesitraukia, o ant nosies ir šaltasis peršalimo ligų sezonas, tad imuniteto svarba šiuo metu net nediskutuotina. Todėl nereikia laukti kol liga pasibels į jūsų duris, geriau užkirsti tam kelią užsiimant prevencija. Svarbu pasirūpinti, kad mityboje netrūktų imuninę sistemą palaikančių medžiagų, antioksidantų.

Kiekviena moteris nori būti graži ir kerėti jaunatviška išvaizda. Net ir nedidelę maistingųjų medžiagų stoką pirmiausia išduoda papilkėjusi veido oda, sausi ir nusilpę plaukai bei prasta nagų būklė. Ir ne visuomet pakanka gerų kosmetikos priemonių.
Savo grožį būtina pamaitinti ir iš vidaus, gaunant būtiniausių medžiagų su maistu, nes maksimalus efektas pasiekiamas, kai jos patenka į kraujotaką. Taigi reikėtų atkreipti dėmesį į maistą, kuriame gausu biotino, vario, seleno, B grupės vitaminų. Kompleksinis šių medžiagų veikimas leidžia palaikyti ne tik moterų grožį, energiją bet ir svarbiausių organizmo sistemų veikimą.

Ne tik moterims, bet ir visiems vertėtų valgyti daugiau daržovių, vaisių, grūdų, pieno produktų, o ypač moterims reikėtų nepamiršti ir mėsos – ji yra moteriai taip reikalingos geležies šaltinis. Gera išeitis yra bent kartą per metus suvartoti specialiai moterims subalansuotų vitaminų – mineralų kursą. Ypatingai tai rekomenduojama prasidėjus šaltajam metų periodui ir pavasarį, kai organizmas būna nusilpęs po ilgos žiemos.

Tad, mielosios, jei dar nepradėjote, pats laikas pasirūpinti pačioms savimi.