Ne paslaptis, jog tai, kaip atrodo mūsų oda, plaukai ir nagai, leidžia spręsti apie bendrą mūsų savijautą bei organizmo būklę. Ir nors su įvairiomis išvaizdos problemomis susiduriame tiek vasaros, tiek ir žiemos sezonu, tačiau šaltuoju metų laiku jos paūmėja.

Įsielektrinę ir lūžinėjantys plaukai, sausa ir šerpetojanti oda, silpni bei trupantys nagai – tai visa puokštė nemalonumų, kuriuos gauname su žiemos šalčiu ir vėjais bei vitaminų trūkumu. Tačiau kaip pasirūpinti savo svarbiausiais grožio atributais? Geriausiai į šį klausimą gali atsakyti žymiausios mūsų šalies grožio ekspertės.

Makiažo meistrė Milita Daikerytė, plaukų stilistė Margarita Jakučinskaitė bei manikiūro specialistė Justina Uždavinytė pasidalino savo grožio ritualais, kaip palaikyti odos, plaukų ir nagų grožį ne tik šaltuoju sezonu, bet ir ištisus metus.

ODAI

Kaip prisipažįsta viena žinomiausių Lietuvos vizažisčių ir grožio studijų „Studio M by Milita“ įkūrėja Milita Daikerytė, jos rytai pradeda nuo stiklinės šilto vandens su vitaminu C arba citrina. Vanduo apskirtai labai svarbus mūsų organizmo funkcijoms, o vitaminas C reikalingas kiekvienam. Taip skrandis paruošiamas pusryčiams ir po truputį pradeda virškinti. Makiažo specialistė pastebi, kad be galo svarbu vandenį gerti po dantų išsivalymo, nes kitaip nugersite per naktį burnoje susikaupusias bakterijas.

Žiemos sezonu Milita ne tik iš vidaus, bet ir išoriškai naudoja vitaminą C. Kiekvieną rytą nusipraususi ji naudoja vitamino C serumą veidui.
Pasidalinusi ryto ritualais, Milita tvirtina, jog svarbu pakalbėti ir apie vakarą bei makiažo nusivalymą. Grožio specialistė įsitikinusi, jog nėra svarbesnės formulės gražesnei veido odai, kaip kruopščiai nuvalyta veido oda. Milita prisipažįsta, jog tai yra jos auksinė taisyklė, ir nesvarbu, kokiomis aplinkybėmis, kelintą valandą ar kur, bet makiažą ji būtinai turi nusivalyti.

Vakaro ritualas neapsieina be prausiklio, toniko, serumo ir kremo. Makiažo specialistės patarimas: jei naudojate serumą, BŪTINA po jo naudoti veido kremą. Naudojant vien tik serumą, jis netenka savo veiksmingumo, ir todėl jį būtina “uždaryti” kremu.

Pasak Militos, tiek veido, tiek ir viso kūno odai labai svarbu šveitimas. Jo metu regeneruojamos odos ląstelės ir švariai išvalomas odos paviršius. Savo veido odą grožio specialistė palepina apsilankydama grožio studijoje, kur jai atliekama profesionali veido šveitimo procedūra. Milita pastebi, jog neprisiperka nereikalingų priemonių, kurios netenka galiojimo, o salone jai atliekama tai, kas tuo momentu yra reikalingiausia. Taigi dar vienas grožio specialistės patarimas yra apsilankyti pas profesionalų kosmetologą ir naudoti individualiai jums parinktas ir tinkančias priemones.

Dar vienas Militos grožio puoselėjimo ritualas, tai šviežiai spaustos morkų sultys. Jose gausu karotino, vitaminų, kurie skatina odos švytėjimą. Bet svarbu atsiminti, jog morkų sultys yra veiksmingos ir jų vitaminai geriau pasisavinami į jas įlašinus aliejaus.

Periodiškai makiažo meistrė atlieka dar vieną grožio procedūrą, tai yra KOBIDO masažą. Dažniausiai šia procedūra lepinasi prieš filmavimus, renginius, nes KOBIDO masažas gražiai suformuoja veidą, pakelia ovalą. Anksčiau KOBIDO masažas buvo laikomas plastinės chirurgijos alternatyva, nes gali stipriai formuoti veido formą. Labai svarbu, jog šio masažo metu atkuriama kraujo ir limfos apykaita, taip pat stiprinami raumenys ir lavinama nervų sistema. Taigi nuolatinis KOBIDO masažas naudingas visapusiškai: tiek bendrai savijautai, tiek ir veido formai. Kaip pastebi pati Milita, po šios procedūros ji jaučia stiprius pokyčius ir veido forma atrodo daug išraiškingesnė. Ir tai yra vienintelė tokia procedūra, kurią ji yra dariusi veido formai.

Pasak Militos, galime turėti skirtingus grožio ritualus, bet daug lemia, kokia jūsų organizmo būklė. Todėl paskutinis jos patarimas, tai puoselėti odą iš vidaus. Tam vizažo meistrė kasmet skiria laiką grožio maisto papildų kursui. Galbūt skamba šiek tiek neįprastai – „GROŽIO VITAMINAI“, bet tai yra vitaminų kompleksas ir juose yra visi būtiniausi elementai, lepinantys ne tik odą, bet ir plaukus, nagus. Milita mano, kad tik išorinių pastangų gali neužtekti, o maisto papildų veikliosios medžiagos per kraują pasiekia net giliausius organizmo sluoksnius. Taip grožio vitaminų pagalba visų procedūrų, kuriomis stengiamės puoselėti grožį, rezultatais džiaugsimės greičiau ir ilgiau. Šiuo kaukių dėvėjimo laikotarpiu Milita pasirinko maisto papildą PERFECTIL Plus Skin, nes būtent oda dabar nukenčia labiausiai.

PLAUKAMS

Žinomai plaukų stilistei, salono „MAD Beauty Squad“ įkūrėjai Margaritai Jakučinskaitei į savo klienčių klausimą “Ką daryti, kad plaukai būtų gražūs ir sveiki?” atsakyti nėra sudėtinga. Pasak meistrės, nėra sunku užauginti ir išlaikyti juos sveikus bei žvilgančius visus metus. Tačiau svarbu vadovautis keliais principais.

Pirmas dalykas, į kurį reikia atkreipti dėmesį, rūpinantis plaukais, yra kokybiškas šampūnas. KOKYBIŠKAS reiškia, jog jame neturėtų būti sulfatų, parabenų ir intensyviai putojančių medžiagų. Pasak Margaritos, visi šie elementai labai lengvai ištraukia plaukų drėgmę. Tuomet plaukai netenka ne tik lankstumo, bet ir spalvos. Meistrė atkreipia dėmesį, jog šampūnas plačiai atidaro plauką, kad būtų galima iš jo išplauti nešvarumus. Todėl po galvos plovimo šampūnu, kondicionierius yra būtinas palydovas. Jis uždaro plauko žvynelius, taip išsaugodamas drėgmę jo viduje ir neleidžia aplikai pažeisti plauko. Margaritos patarimas norint dar labiau sustiprinti plauko apsaugos efektą yra šiltuoju metų laiku papildomai naudoti nenuplaunamą kondicionierių, o šaltuoju – plaukų aliejų.

Plaukų meistrė pažymi dar vieną labai svarbų dalyką, jog plaukai, nuaugę nuo galvos odos 5 centimetrus, jau tampa nebe savarankiški. Pasak Margaritos, „galvos oda yra mūsų plaukų maisto bankas“. Toliau nuo galvos odos nuaugęs plaukų pluoštas nebesugeba savimi pasirūpinti, ir todėl plaukais turime pasirūpinti mes. Todėl patartina kartą per savaitę naudoti maitinančią plaukų kaukę.

Meistrė primygtinai savo klientų bei šeimos narių reikalauja šveisti(pilinguoti) galvos odą. Tai svarbu, nes ant galvos odos kaupiasi šampūno likučiai, plaukų formavimo priemonės, negyvosios ląstelės bei prakaitas. Visas mišinys prilimpa prie galvos odos, o šampūnai tiesiog nesugeba jų švariai ir kruopščiai nuplauti. O šveičiant galima panaikinti susidariusią nešvarumų plėvelę. Be to, pilingas taip pat padės jūsų naujai augantiems plaukams prasibrauti pro galvos odą.

Visos moterys nori būti gražios, tačiau per skubėjimą dažnai į pagalbą pasitelkia džiovintuvą, labai karštus formavimo prietaisus. Žinoma, tai neišvengiama kasdienybė, su kuria sutinka ir plaukų meistrė. Tačiau ji rekomenduoja stengtis, kiek įmanoma vengti plaukų sąlyčio su karščiu. Nes karštas vanduo, formavimo prietaisai, saulė bei nekokybiškas džiovintuvas, be abejo, išdžiovins jūsų plaukus, jie neteks spalvos, lankstumo be blizgesio. Ir būtina naudoti apsaugos priemones plaukams.

Tačiau kaip tvirtina žinoma plaukų stilistė, ilgalaikio grožio nesugebėsime nei pasiekti, nei išsaugoti, jei neinvestuosime į savo vidų, nekreipsime dėmesio į savo mitybą. Margarita nenori liūdinti, tačiau tik primena, jog nuo 25 metų organizmas pradeda senti. Dėl senėjimo procesų organizme kasmet 1,5% mažėja kolageno gamyba. Tai baltymas, pagrindinė audinių ir ląstelių statybinė medžiaga. Kolagenas – pagrindinė medžiaga, suteikianti odai, plaukams ir nagams elastingumo ir atsakingas už jų atsinaujinimo procesus. Mažėjant kolageno kiekiui organizme, plaukai tampa silpni, ploni bei sulėtėja jų augimas.

Plaukų specialistė siūlo nepulti į paniką ir plaukų grožio puoselėjimui rinktis vitaminus ir maisto papildus. Ji savo ruožtu pristato PERFECTIL Paltinum Collagen Hair maisto papildus su hidrolizuotu, aukščiausios kilmės, patentuotu jūriniu kolagenu, užtikrina itin gerą pasisavinimą ir efektyvumą. Sudėtyje taip pat yra biotino, keratino, cinko, seleno ir kitų elementų, kurie padeda palaikyti taip norimą sveikų plaukų būklę. Visi šie komponentai užtikrina plaukų blizgesį, tvirtumą, lankstumą bei pamaitina plaukų šaknis.

NAGAMS

Dar viena grožio sferos atstovė, šalies verslo ir pramogų pasaulio žvaigždžių manikiūro meistrė Justina Uždavinytė neslepia, jog jos studijos „Pink me Up“ klientės nuolat teiraujasi, kaip būtent šaltuoju periodu palaikyti rankų odos ir nagų būklę. Nes sutikite, jog šaltuoju sezonu skylinėjantys nagai ir sausa rankų oda gali būti ne tik negražu ir neestetiška, bet ir kelti diskomfortą dėl juntamo skausmo. Tad Justina nuoširdžiai pasidalino keliais asmeniniais patarimais, ką ji pati daro, kad atėjus šaltukui rankų oda ir nagai atrodytų nepriekaištingai.

Rankų kremas šaltuoju sezonu turi būti jūsų pats geriausias draugas. Tačiau jei jį laikysite ant naktinio stalelio, bet pamiršite naudoti, jūsų neišgelbės. Tad neužmirškite reguliariai juo tepti rankas.“ Šiuo laikotarpiu Justina rekomenduoja įsigyti riebesnį rankų kremą ir, jeigu dienos metu nėra patogu jį naudoti, tuomet tepkite rankų odą kremu nakčiai. Grožio specialistė pataria ant kremu išteptų rankų dar užsimauti medvilnines pirštines ir palikti kremą susigerti per naktį.

Dar viena priemonė, tai odelių aliejukas. Rankų kremą dažniausiai turi kiekviena moteris ir kartais jį panaudoja, tačiau grožio specialistė pastebi, jog dar ne visos moterys ir merginos įžvelgia odelių aliejuko naudą. Justinos manymu, šaltuoju metu sezonu odelių aliejukas yra iš „must have“(angl.) priemonių, kuri turėtų būti jūsų kosmetinėje.

Dar vienas svarbus produktas, kuris turėtų atsirasti jūsų kosmetinėje šiuo laikotarpiu tai nagų serumas. Grožio specialistė pastebi, jog šiuo metu Lietuvos rinkoje rasite tikrai kokybiškų rankų serumų pasirinkimą. Todėl nagų grožio specialistė pataria skepticizmą šio produkto atžvilgiu stumti į šalį ir pradėti naudoti šį produktą, nes jis gali stipriai pagerinti nagų būklę.

Tačiau Justina ypatingai pabrėžia nagų stiprinimą iš vidaus. Žinoma, nagų grožio specialistė atvirauja, jog ją pažįstantys žino, jog ji nuolat akcentuoja, jog išorinės priemonės duoda tik trumpalaikius rezultatus. Tuo tarpu stiprinimas iš vidaus garantuoja ilgalaikį rezultatą. Šiuo laikotarpiu grožio specialistė grįžta prie savo pamėgtų maisto papildų PERFECTIL, apie kuriuos daugeliui tikrai yra tekę girdėti ir išbandyti.

Justina, kaip nagų specialistė, dalinasi patarimais nagų ir rankų odos priežiūrai, tačiau prisipažįsta, kad labai rūpinasi ir savo plaukais. O apie odą – nėra net kalbos. Ir neabejoja, jog nėra nei vienos merginos, kuri nesirūpintų savo oda. Taigi PERFECTIL Plus Nails maisto papildai Justinai padeda apjungti visas sritis, kurios grožio specialistei yra svarbiausios jos išvaizdoje. Ir papildo jos mitybą nagų, plaukų ir odos būklę palaikančiais elementais.

Kodėl šį sezoną ji pasirinko būtent PERFECTIL Plus Nails? Todėl, kad būtent šioje tabletėje yra skiriamas ypatingas dėmesys nagams. T.y. sudėtyje yra gausesnis kiekis seleno, kuris padeda užtikrinti geresnę nagų būklę, vitamino C, kuris padeda palaikyti normalų kalogeno susidarymą bei vario, kuris padeda palaikyti normalią jungiamojo audinio būklę.

Na o ką dar galima rasti šiuose vitaminuose? Tai puikiai visiems žinomo biotino, kuris yra pagalba mūsų plaukams. Taip pat vitamino B3, cinko, jodo, kurie padeda palaikyti normalią odos būklę. Vario, kuris padeda palaikyti normalią ir odos bei plaukų pigmentaciją. Taip pat ir antikosidantų – vitaminų C ir E, apsaugančių ląsteles nuo oksidacinės pažaidos. Taigi, vos vienoje tabletėje – daugybė naudingų medžiagų.

Taigi, visos grožio specialistės sutinka, kad išorinės priemonės prisideda prie jūsų odos, plaukų ir nagų būklės palaikymo, tačiau geresniam ir ilgalaikiam rezultatui pasiekti reikalingas organizmo stiprinimas iš vidaus. Grožio ekspertės rekomenduoja rinktis tik kokybiškus ir moksliškai patvirtintus grožio vitaminus, kurie padeda puoselėti grožį iš vidaus ir pamaitina net giliausius sluoksnius.

Novatoriškas klinikinis tyrimas pirmą kartą parodė, kad subalansuoti grožio vitaminai gali padėti apsisaugoti nuo odos senėjimo, kurį sukelia šaltas ir atšiaurus žiemos oras. Tyrimas atliktas Prancūzijoje, prestižiniame dermatologijos tyrimų centre – University Hospital of St Jacques, Besançon. Buvo įrodyta, kad papildai PERFECTIL Platinum yra veiksminga, šalutinio poveikio neturinti priemonė, sumažinanti arba visiškai apsauganti odą nuo neigiamo žiemos periodo poveikio.

Grožio vitaminų “PERFECTIL” linija yra įvertinta prestižiniu Karalienės apdovanojimu už inovacijas. Šios linijos produktai reprezentuoja daugybę mokslo inovacijų mitybos ir kosmetikos srityje, yra apsaugoti patentais ir garantuoja PERFECTIL išskirtinumą.

PERFECTIL – tai grožio SPA vienoje tabletėje!