Kūdikio laukimas ir jo gimimo stebuklas – nuostabiausias įvykis moters ir visos šeimos gyvenime. Ką daryti, kad būsimoji mamytė nėštumo metu jaustųsi gerai, būtų energinga, o mažylis gimtų sveikas?

Nėštumo metu moters organizme vyksta daug pokyčių. Šiuo laikotarpiu labai svarbu viskas: ką būsimoji mamytė valgo, kokiu oru kvėpuoja, kokia jos emocinė būsena, darbo ir poilsio režimas, ar ji neturi žalingų įpročių.

Svarbu paminėti, kad mityba reikšminga ne tik besilaukiančiai moteriai, į tai reikėtų atkreipti ypatingą dėmesį ir planuojant nėštumą. Pastovus tam tikrų maistingųjų medžiagų vartojimas padeda užtikrinti, kad būsimosios mamytės organizmas yra pasiruošęs pradėti kūdikį.

Labai svarbu dar prieš pastojimą pakankamai vartoti folio rūgšties ir vitamino B12. Foliatai padeda palaikyti motinos audinių augimą nėštumo metu bei kartu su cinku atlieka tam tikrą funkciją ląstelių dalijimosi procese.

Svarbi maistinių medžiagų įvairovė

Tačiau tikrai ne vien folio rūgštis yra svarbi. Kompleksinio vitaminų, mineralų ir kitų bioaktyviųjų medžiagų vartojimo nauda pastojimui įrodyta klinikiniu tyrimu. Londone (University College) atlikta studija rodo, kad vartojant specialiai pastojimui subalansuotus vitaminų ir mineralų kompleksus, pastojimo tikimybė gali padidėti netgi dvigubai. Tyrimas buvo atliekamas dalyvaujant moterims, kurios negalėjo pastoti pakankamai ilgą laiką. Papildomai prie specifinio gydymo viena grupė moterų vartojo vitaminų ir mineralų kompleksą – „Pregnacare Conception”, subalansuotą pastoti planuojančioms moterims, o kita – tik folinę rūgštį. Vitaminų ir mineralų kompleksą vartojusių moterų grupėje po 3 mėnesių buvo net 60 % sėkmingai pastojusių, o  vartojusių vien folinę rūgštį – pastojo tik 25 %. Tyrimo iniciatorė  Rina Agrawal  teigia, kad  yra daug įrodymų pagrindžiančių ryšį tarp placentos vystymosi, vaisiaus augimo bei mitybos, ypač pakankamo tam tikrų medžiagų kiekio.

Jau pastojus, nėščios moters ir vaisiaus būklė labai priklauso nuo mitybos, nes visas reikalingas maisto medžiagas ir deguonį vaisiaus organizmas gauna iš motinos. Kad kūdikis gimtų sveikas ir stiprus, nėščioji turi valgyti visavertį maistą, gauti pakankamai vitaminų, mineralinių medžiagų, baltymų, riebalų, angliavandenių.

Papildykite vitaminų ir mineralų atsargas

Idealu, jei moteris būtinų medžiagų gali gauti iš pilnavertės mitybos. Tačiau ne paslaptis, kad šiais laikais ne visi maisto produktai yra kokybiški, o ekologiški maisto produktai brangūs, todėl ne visos moterys įstengia sveikai maitintis. Moterims, kurios supranta, kad jų mityba nėra pilnavertė, rekomenduojama papildomai vartoti nėštumo laikotarpiui pritaikytus maisto papildus. Nėštumo pradžioje vis dar labai svarbu pakankamai gauti folio rūgšties, o taip pat ir B grupės vitaminų, cinko, geležies. Reikėtų stengtis papildomai vartoti jodo, nes yra įrodyta, kad jis turi įtakos pažinimo funkcijai, Lietuvoje šio mineralo nepakankamai vartoja didžioji dalis gyventojų. Jei nėščioji retai valgo žuvį, tuomet vertinga būtų mitybą papildyti ir omega-3 rūgštimis.

Nėštumo laikotarpiu reikėtų atsargiai vartoti vitaminą A, nes jo perteklius gali lemti apsigimimus ar neišnešioto kūdikio gimimą. Todėl geriau rinktis maisto papildus, kurių sudėtyje vietoj vitamino A yra betakaroteno.

Po nėštumo seka kitas, ne mažiau reikšmingas žindymo laikotarpis. Tai bene reikliausias mitybos atžvilgiu laikotarpis moters gyvenime, kai organizmas ne tik gamina pieną kūdikiui, bet ir atstato atsargas, prarastas nėštumo metu. Šiuo periodu svarbu pakankamai gauti visų svarbiausių vitaminų, mineralų, o ypač kalcio, vitamino D, geležies ir omega-3 riebiųjų rūgščių.

Pregnacare – tvirtai kūdikio ir mamos draugystei!

Pregnacare” – pirmoji linija sukurta nėštumui, pradedant nuo planavimo, iki maitinimo krūtimi.

Papildų „Pregnacare Conception”, skirtų nėštumo planavimui, sudėtyje yra folio rūgšties, L-arginino, L-acetilcisteino, B grupės vitaminų ir antioksidantų. „Pregnacare Conception” padeda palaikyti gerą lytinę sveikatą ir maksimaliai gerai pasiruošti nėštumui.

Papildai skirti vartoti nėštumo metu „Pregnacare Original” ir „Pregnacare Plus” papildo mitybą reikalingiausiomis maistingosiomis medžiagomis. Sudėtyje esantis optimalus folio rūgšties kiekis ir 18 svarbiausių vitaminų ir mineralų kompleksas subalansuotas būtent šiam svarbiam gyvenimo laikotarpiui. „Pregnacare Plus” kompleksas nėščiosioms, kuriame taip pat yra rekomenduojamas omega-3 riebalų rūgščių kiekis nėščioms ir maitinančioms. „Pregnacare Original” ir „Pregnacare Plus” galima pradėti vartoti bet kuriuo nėštumo periodu.

Pregnacare Breast Feeding” – subalansuotas maisto papildas žindymo laikotarpiui. Šie maisto papildai padeda atstatyti organizmo resursus po nėštumo, užtikrinti pakankamą maistingųjų medžiagų kiekį pieno gamybai žindymo laikotarpiu. „Pregnacare Breast Feeding” sudėtyje yra vitaminų B, C, D, K, E, kalcio, magnio, geležies, omega-3 riebalų rūgščių, seleno, jodo ir kitų medžiagų, svarbių kūdikio augimui ir vystymuisi.

Pregnacare New Mum” – pirmasis maisto papildas, skirtas palaikyti gerą savijautą po gimdymo, skaisčią odą ir vešlius plaukus. Sudėtyje yra būtiniausi vitaminai ir mineralai, jūrinės kilmės kolagenas, asiūklio bei vynuogių sėklų ekstraktai, amino rūgštys ir kofermentas Q10.