Susilaukėte kūdikio, ir kas toliau? Penki patarimai pirmosioms dienoms su naujagimiu namuose

Grįžimas iš ligoninės namo su kūdikiu gali būti lydimas ne tik džiaugsmo, bet ir jaudulio, šiokios tokios baimės. Pirmąją savaitę po mažylio gimimo jūsų organizme vyksta dideli hormonų svyravimai, jūs vis dar jaučiate pogimdyvinius simptomus, tokius kaip skausmas, miego trūkumas ir panašiai, ir tuo pat metu turite susitvarkyti su naujomis mamos pareigomis ir atsakomybėmis.
Ypač svarbu žinoti, ko verta tikėtis pirmosiomis dienomis po gimdymo, tam, kad galėtumėte pasitikėti savimi, greičiau suprastumėte savo mažylį ir jo poreikius bei sugebėtumėte žindyti.
Štai 5 patarimai pirmajai savaitei su kūdikiu:

Apribokite lankytojus

Žinoma, tai priklauso tik nuo jūsų pačių, bet kol artimiau stengiatės susipažinti su savo kūdikiu ir mokotės maitinti, galbūt geriau būtų apriboti lankytojų skaičių. Arba bent jau svečius priimti labai trumpiems vizitams. Pirmąją naujagimio savaitę reikia daug ką išmokti, todėl bus kur kas lengviau, jei mintys bus sukoncentruotos, be papildomo rūpesčio, kaip užimti svečius. O ypač, kai viskas, ko greičiausiai šiuo metu norite, yra sėdėti su žindymo liemenėle ir valgyti tortą.

Nusiraminkite

Stenkitės daryti kuo mažiau – kai tik turite galimybę, neskubėkite kilti iš lovos ar patogiai pasėdėkite fotelyje. Naudokite namuose sukauptas maisto atsargas arba apsipirkinėkite internetinėse maisto prekių parduotuvėse, kiek įmanoma sumažinkite maisto ruošos rūpesčius. Nesijaudinkite, jūs tikrai neprivalote išeiti į viešumą. Bet žinoma, jei išlindimas iš pižamos ir trumpas išėjimas į kavinę padės jums pasijusti geriau, tuomet pirmyn!

Įsitikinkite, kad pakankamai valgote ir geriate

Pirmąją savaitę su naujagimiu namuose labai svarbu gerai maitintis ir išgerti pakankamai vandens, ypač jei maitinate krūtimi. Todėl neatsisakykite nuoširdžių draugų atnešto maisto, valgykite daug skaidulų turinčias ir lėtai energiją atiduodančias košes, rinkitės sveikus ir lengvus užkandžius. Bet būtinai atsižvelkite į naujagimio savijautą (dėl pilvelio pūtimo, alergijų), todėl atidžiai rinkitės maisto produktus. Ir nepamirškite kiekvieną kartą maitindama po ranka turėti vandens buteliuką.

Prašykite pagalbos maitinant, jei jums jos reikia

Kai kurioms moterims maitinimas krūtimi gali atrodyti pats natūraliausias dalykas pasaulyje, kitoms – tai gali būti nemenkas iššūkis. Žindymas joms gali atrodyti keblus, sudėtingas procesas ir sukelti nemažai ašarų. Pirmosiomis dienomis su naujagimiu namuose sulauksite apylinkės gydytojos vizito, todėl būtinai pasirūpinkite, kad ji suteiktų visą jums reikiamą pagalbą – aptarkite iškilusius žindymo ir daugelį kitų su kūdikiu ar jūsų sveikata susijusių klausimų. Ir nenusiminkite, žindymo paslaptys nėra neįkandamos.

Nenustebkite, būsite emocionali

Pirmoji savaitė su mažyliu gali būti emocionali. Daugelį moterų po gimdymo lydi nuotaikų kaita, neužtikrintumas, jausmas, jog esate nepakankamai suprasta. Tačiau tai yra normali reakcija į gyvenimo pokyčius, o be to, jūsų organizme vyksta didžiuliai hormonų svyravimai. Be to, miego trūkumas ir atsakomybė susilaukus kūdikio taip pat gali turėti įtakos.