Rugsėjis – tai laikas, kai visi grįžtame į kasdienį ritmą po vasaros atostogų. Prasideda nauji mokslo metai, o mes planuojame ateinančius mėnesius ir keliame naujus tikslus ateinantiems mėnesiams.
Mityba, ypač vaikų, yra didelis iššūkis tėvų gyvenime, nes visi norime, jog mūsų atžalos augtų sveikos, sočios ir laimingos, darželyje ar mokykloje, priešpiečių dėžutėje radę sveikų užkandžių.

Vaikų mityba

Vaiko mitybos įpročiai pradeda formuotis dar ankstyvoje vaikystėje ir palaipsniui vis kinta. Būtent šiuo metu itin svarbu, jog tėvai nustatytų aiškius vaikų mitybos tikslus, kad sveika mityba taptų jų gyvenimo būdo dalimi. Vaikams keliamos mitybos gairės galėtų būti tokios:

• Valgyti įvairias daržoves bent dviejų pagrindinių valgymų metu;
• Per dieną suvartoti bent 3 porcijas vaisių;
• Padidinti vandens suvartojimą;
• Tėveliai, sumažinkite supakuotų sulčių vartojimą ir pakeiskite jas šviežių vaisių kokteiliais ar natūraliomis sultimis;
• Sumažinkite perdirbto maisto vartojimą, kuriame yra daug sočiųjų riebalų ir cukraus (miltinių bandelių, pyragaičių, greito maisto, jogurto desertų,
šokolado, pikantiškų užkandžių);
• Sumažinkite vaiko suvartojamų saldumynų kiekį ir atsisakykite saldumynų kaip skatinamosios priemonės už gerą elgesį ar mokslo pasiekimus;
• Padidinti vaiko fizinį aktyvumą;
• Pagrindinių patiekalų valgymas prie bendro stalo kartu su visa šeima.

Įpročių formavimas

Verta pabrėžti, jog pradėti reikia palengva, parodant vaikui pavyzdį, todėl pirmiausia mitybos įpročius teks keisti patiems. Vadovaukitės aukščiau išvardytomis mitybos gairėmis, nes yra įrodyta, jog vaikai perima tėvų elgesį. Teisingiems įpročiams suformuoti reikia laiko, todėl tam, kad vaikai nepajustų didelio streso staiga įvedus sveikos mitybos principus, kas mėnesį kelkite vis naują tikslą visai šeimai. Tik nepamirškite, jog tikslai turi būti pasiekiami ir kasdien žingsniu priartėti prie teisingo valgymo įpročių.
Laikytis sveikos mitybos tikslų reikia ne tik laiko, bet ir ryžto, o vaiką svarbu ir sudominti. Galite paskatinti vaiką užsirašyti arba iliustruoti, ką jis valgo. Tam galite duoti savo sūnui ar dukrai gražią užrašų knygelę ir paversti tai savotišku žaidimu. Tokiu būdu galėsite susidaryti tikslesnį vaizdą, ką jūsų atžala valgo kiekvieną dieną. Tokį patį mitybos dienoraštį galite vesti ir patys. Žinoma, nereikia vaiko mokyti skaičiuoti kalorijas: pakaks paaiškinti, kodėl verta sveikai maitintis ir kokie tokio gyvenimo būdo privalumai.
Juk maistas nėra nei atlygis, nei bausmė. Tai gyvenimo būdas ir sveika jūsų vaiko raida. O visavertei mitybai palaikyti – Wellkid vitaminai. Tai aukščiausios kokybės maisto papildai vaikams, subalansuoti augančių mažylių imuninei sistemai, kaulų vystymuisi bei dantukų stiprumui užtikrinti, kad jie nevaržomai galėtų džiaugtis laiminga vaikyste!

Gerų mokslo metų ir sėkmės jūsų šeimai siekiant sveikesnės mitybos!