Vaikai auga ir jų poreikiai kinta taip greitai, kad tėvams tikrai sunku suspėti atnaujinti savo žinias, kokios medžiagos konkrečiu amžiaus tarpsniu yra būtiniausios. Ypač tai aktualu nevalgių vaikų tėvams, kadangi akivaizdu, jog šie vaikai tikrai negauna visko, ko reikia su maistu.

Nesenai Jungtinėje Karalystėje atlikta studija parodė, kad net 90% tėvų nėra tikri, kad žino kaip teisingai maitinti savo vaikus. O 69% pripažino, kad jiems trūksta žinių, kokie vitaminai, mineralai ir kiti mitybiniai elementai reikalingi jų vaikams, kad jų mityba būtų sveika, subalansuota ir pritaikyta konkrečiam amžiaus tarpsniui.

Idealios mitybos atveju vaikai turėtų gauti visus svarbiausius vitaminus ir mineralus iš sveiko ir subalansuoto maisto, tačiau dažniausiai skiriasi tai kas idealu, nuo to, kas realu…  Ilgos darbo valandos ir aktyvus gyvenimo tempas lemia, kad ne visi tėvai turi galimybę kasdien vaikus maitinti namie pagamintu, šviežiu ir sveiku maistu. Net jei tokia galimybė ir yra, tikrai ne visi vaikai valgo tik tai, kas sveika ir naudinga…

Jaunesnio amžiaus vaikai, ypač tie, kurie valgo mažai arba nenoriai valgo daržoves, mėsą, žuvį, kiaušinius, pilno grūdo produktus t.y. vadinamieji „nevalgiukai“, dažniausiai per mažai gauna vitaminų A, C ir D. Pastarųjų vitaminų stoka ypač būdinga:

  • Valgantiems nereguliariai, nesubalansuotą maistą
  • Turintiems tam tikrų sveikatos sutrikimų, vartojantiems vaistus
  • Besimaitinantiems veganiškai ar vegetariškai
  • Negalintiems vartoti pieno produktų

Jungtinės Karalystės Sveikatos Departamentas rekomenduoja visiems vaikams nuo 6 mėnesių iki 5 metų amžiaus papildomai vartoti vitaminų A, C ir D papildų.

Į ką labiausiai reikėtų kreipti dėmesį renkantis maisto papildą vaikui?

Žvelgiant į vaistinės lentynas, matome, kad pasirinkimas tikrai nemenkas. Tad kaipgi išsirinkti tai, kas geriausia ir tinkamiausia Jūsų vaikui?  Žemiau išvardintos pačios svarbiausios vaiko subalansuotai mitybai medžiagos, kurių ir turėtų būti papildo vaikams sudėtyje:

  • Kalcis ir vitaminas D – kaulų ir dantų augimui.
  • DHR – tai omega-3 rūgštis palaikanti smegenų veiklą ir regėjimą.
  • Jodas – jo trūkumas būdingas daugeliui Lietuvos gyventojų, tame tarpe ir vaikams.
  • Geležis – palaiko vaikų pažintinę funkciją.
  • Vitaminai A, C.

VITABIOTICS kompanija bendradarbiaudama su žymiais mitybos specialistais sukūrė vaikams subalansuotą Wellkid papildų liniją, kurioje tėvai tikrai ras kokybišką ir jų vaikui tinkantį maisto papildą.