Jei po  šventinio sezono vis dar jaučiatės vangiai, dabar geriausias laikas sustiprinti protą ir sugrįžti į geriausią  formą. Kognityviniai pratimai ir atminties žaidimai efektyviai stiprina smegenų veiklą ir pagerinti atmintį.

Pamirškite sudoku ir kryžiažodžius, skaitykite toliau ir sužinosite 9 įdomius ir lengvus smegenų pratimus atminties ir koncentracijos pagerinimui. Ir žinoma, nepamirškite Neurozan.

  1. Atminties testavimas

Tai paprasta užduotis, kuri padės lavinti atmintį. Surašykite daiktų sąrašą ar skaičių seką ir įsiminkite, ką surašėte. Praėjus keletui valandų pamėginti tiksliai pakartoti šį sąrašą. Ilgainiui ilginkite sąrašą bei stenkitės sudaryti vis sudėtingesnį.

  1. Išmėginkite naują sportą

Pabandykite sporto šaką, kur reikia derinti kūno ir smegenų darbą – tenisas, badmintonas, golfas ir pan. Tokiu būdu nušausite du zuikius – lavinsite ne tik protą, bet palaikysite kūno tonusą.

  1. Miego pratimai

Miegas atlieka neįtikėtiną vaidmenį atminčiai ir smegenų funkcijai, todėl norint aštraus proto, būtinas geras nakties miegas. Miego pratimai gali padėti jums gerai išsimiegoti. Tiesiog patogiai atsigulkite, užsimerkite ir nukreipkite visą savo dėmesį į kvėpavimą. Sutelkus dėmesį vien tik į įkvėpimus ir iškvėpimus, pašalinsite iš galvos visas kitas mintis ir tai padės atsipalaiduoti bei ramiai užmigti.

  1. Kvapų ir veiksmų susiejimas

Jei ieškote būdų, kaip padidinti smegenų galią ir atmintį, šis metodas turėtų jums padėti. Jūsų neuronus suaktyvinti padės žinomo kvapo susiejimas su kažkuo nauju. Pavyzdžiui, pauostykite šokoladą, kai pabusite, kad susietumėte jo kvapą su budrumo pojūčiu.

  1. Stalo žaidimai

Naujas stalo žaidimas – lengvas ir smagus būdas pagerinti savo proto galias. Naujų taisyklių mokymasis priverčia galvoti ir  padeda stimuliuoti smegenų veiklą.

  1. Meditacija

Nors meditacija tiesiogiai nestimuliuoja protinės veiklos, tačiau ji padeda kontroliuoti stresą, kuris labai žaloja smegenis.

  1. Atsisakykite skaičiuotuvo

Vietoj to, kad atliktumėte matematinį veiksmą skaičiuotuvo pagalba, atlikite tai savo galvoje! Tai labai paprastas būdas skatinti smegenų veiklą.

  1. Spalvų žaidimas

Norėdami pagerinti savo dėmesio koncentravimą, išbandykite šį paprastą žaidimą. Užrašykite spalvų pavadinimus skirtingomis spalvomis, pavyzdžiui, rašykite žodį „žalia” – mėlynai. Tuomet pamėginkite garsiai įvardinti spalvą, kuria žodis parašytas. Tai sunkiau, nei skamba, nes jūsų smegenys kovos, kad skaitytų žodį, o ne įvardintų spalvą, kuria jis parašytas!

  1. Padarykite ką nors atvirkščiai

Norėdami išlaikyti savo smegenis itin budrius, pabandykite atlikti savo kasdienes užduotis priešingu būdu nei įprasta. Tarkime, atlikite vieną kitą darbą ne dominuojančia ranka, apsirenkite ne ta seka, kaip jūs tai darote nuolat ir pan.

Laikydamiesi šių 9 nesunkiai įgyvendinamų patarimų,  jūs padėsite savo smegenims ir išlaikysite aštrų protą bei lengviau įveiksite kasdienius iššūkius.

Norėdami dar labiau pasirūpinti savo smegenimis, nepamirškite jų pamaitinti, geriausiai Jums pasitarnaus Neurozan – subalansuotas maistas smegenims.